Obóz wspinaczkowy CERRO Maroko www.cerro.eu

 

Wysiadając wieczorem z samolotu na lotnisku, zaczyna oblewać mnie przyjemne ciepło letniego powietrza. To wrażenie towarzyszy mi zawsze, gdy tylko postawię pierwsze kroki na marokańskiej czerwonej ziemi. Zwłaszcza, gdy ma to miejsce w okresie od późnej jesieni, aż po wczesną wiosnę.


W późniejszym okresie, skojarzenia z letnimi wieczorami spędzanymi w krakowskich piwnych ogródkach, może zmienić się w spotkanie ze ścianą gorąca, trudną do przyjęcia w pierwszym momencie.

Pewnie dlatego, Maroko jako cel wyjazdów i obozów wspinaczkowych obieram, gdy w Polsce jest zimno deszczowo a czasem spadnie też śnieg. Niektóre, miejskie legendy mówią, że później też się da, jednak nigdy nie miałem na tyle psychy, aby to sprawdzić, bo aż tak bardzo ciepła nie lubię.

Być może zastanawiacie się, dlaczego ciągle tam jeżdżę i czy mi się tam nie nudzi. Otóż, ten kraj odkąd pamiętam mnie fascynuje. Zacząłem go poznawać już ponad dziesięciu lat temu, jakoś nigdy mi się nie zaczął nudzić. Dla mnie Maroko mnie to pozytywni ludzie, lokalna kultura, piękno zmieniających się barwnych krajobrazów i doskonała kuchnia.


Jest to miejsce, które wielokrotnie potrafi zaskoczyć nawet dobrze przygotowanego podróżnika i to niemal pod każdym względem. Wielkie urozmaicenie krajobrazów, dające wrażenie paru stref klimatycznych, w tym nie największym z afrykańskich krajów, urozmaica podróż i nie męczy oka. Praktycznie w ciągu jednego dnia jazdy samochodem, jadąc z północy na południe, jesteście w stanie zobaczyć śródziemnomorski klimat i zielone wzgórza gór Riff, następnie ośnieżone szczyty Atlasu, pustynne i surowe wąwozy Todra i Dades oraz wydmy Sahary Zachodniej.

 
NASTĘPNA STRONA >>>

 

 

          

Obóz wspinaczkowy CERRO Maroko kuchnia www.cerro.eu    Kuchnia Maroka to aromat, kolor i smak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      Fascynujące krajobrazy, kultura i sztukaObóz wspinaczkowy CERRO Maroko klimaty www.cerro.eu

 

 

 

 

Urozmaicone drogi wspinaczkowe dla każdego

 Obóz wspinaczkowy CERRO Maroko wspinanie www.cerro.eu       

 

 

Przydatne informacje  Obóz wspinaczkowy CERRO Maroko patenty www.cerro.eu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najbliższe terminy  4.03-15.03.2020
 Ilość wolnych miejsc  3/4
 cena podstawowa  2000
 cena promocyjna

 

Dodaj komentarz

  • 404: Not Found


Kod antyspamowy
Odśwież

Paweł Mielnikow - Szkoła Wspinania CERRO, Czułów 344, 32-060 Liszki, email: kontakt@cerro.eu
NIP: 677-218-00-86, nr konta 58 1140 2004 0000 3402 7441 9495,  nr tel.: 501937021

Kurs skałkowy Kraków | kurs skałkowy Poznań | kurs skałkowy Warszawa | kurs wspinaczkowy Poznań